Πέμπτη 19 Αυγούστου 2010

Tώρα θα πάρει και την Πόλη!

Μεγάλες στιγμές ζει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος νίκησε με 1-0 την Φενέρ μέσα στη φλεγόμενη Τούμπα και πλέον πάει με άλλον αέρα στην Πόλη για να διεκδικήσει την πρόκριση!

Παρότι έπαιζε για μισή ώρα με δέκα παίκτες, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να στριμώξει στα σχοινιά τους Τούρκους και πλέον ετοιμάζεται για τη ρεβάνς στη Κωνσταντινούπολη. Έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βιερίνια, ο Δικέφαλος πήρε σημαντικό προβάδισμα ενόψει του δεύτερου αγώνα.

Ο κόσμος για ακόμη μία φορά ήταν συγκλονιστικός, ενώ τα επεισόδια ανάμεσα στους Τούρκους και στην αστυνομία στο ημίχρονο δεν ξέφυγαν και όλα κύλησαν ομαλά. Άψογοι όλοι οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη, με μοναδικό μελανό σημείο τα παιδαριώδη λάθη του Βίκτορ Βιτόλο.

Ο έμπειρος χαφ κατάφερε να πάρει σε λιγότερο από δέκα λεπτά δύο κίτρινες κάρτες για ανόητα μαρκαρίσματα και παρολίγο να κάνει κακό στην ομάδα του. Ευτυχώς για όλους, όλα πήγαν καλά μέχρι το τέλος και οι Τούρκοι θα γυρίσουν πίσω με σκυμμένα κεφάλια.