Παρασκευή 20 Αυγούστου 2010

Καρδιοχτύπησε... αλλά κέρδισε!

Παρολίγον έμφραγμα στο Μόναχο αφού η Μπάγερν έκανε τα εύκολα, δύσκολα και τελικά επικράτησε με 2-1 της Βόλσφμπουργκ χάρη στο τέρμα του Σβάινσταϊγκερ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ομάδα του Φαν Χάαλ μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Μίλερ.

Ο Γερμανός εκμεταλλεύτηκε την ωραία μπαλιά του Κρόος και με άψογο τελείωμα έβαλε την ομάδα του στη θέση του οδηγού. Οι χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους έδιναν και έπαιρναν και τελικά το πλήρωσε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

Ο Τζέκο με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα και όλα έδειχναν πως οι πρωταθλητές θα ξεκινήσουν με το αριστερό... Κάπου εκεί, μίλησε η καρδιά των Βαυαρών... Σέντρα ο Ριμπερί στις καθυστερήσεις, προβολή ο "Σβάινι" και γκολ! 2-1 για τη Μπάγερν και η ομάδα του Φαν Χάαλ άρχισαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στη φετινή μπουντεσλίγκα.